Ryhmäliikunta-aikataulu

<< Viikko 40 Viikko 41 Viikko 42 >>

SALI 1

Maanantai
09.10.2017
16:00-16:50
Alfa Kids
Saga Karonen
17:00-18:00
Kick Up
Piia Andelin
18:10-19:10
LesMills Bodypump
Johanna Saarinen
19:20-20:20
LesMills Bodyvive
Paula Rekola
Tiistai
10.10.2017
16:00-16:55
Dance (nuorten tanssitunti)
Johanna Saarinen
17:55-18:40
LesMills Sh´bam
Johanna Saarinen
17:00-17:45
Alfa Kids Jr (3-6v.)
Saga ja Eevi
18:50-19:50
LesMills Bodycombat
Jonna Saarinen
20:00-20:50
R.V.P. (reisi-vatsa-pakara)
Piia Andelin
Keskiviikko
11.10.2017
10:00-10:45
Äiti-lapsi tunti (saa tulla myös ilman lapsia)
Piia Andelin
17:00-17:50
Crosstraining (alkeet)
Jonna Saarinen
18:00-19:00
Pilates
Suvi Suomi-Sallinen
18:00-19:00
Crosstraining
Jonna Saarinen
Torstai
12.10.2017
10:00-12:00
Yritys varaus

14:00-14:50
Zumba Gold (kevyempi zumba)
Maiju Nisukangas
peruttu!!!!
17:00-18:00
LesMills Bodypump
Paula Rekola
18:05-19:05
Stay Up
Piia Andelin
19:15-20:00
K.K.P. (kohota kuntoa-kiinteydy-polta rasvaa)
Johanna Saarinen
Perjantai
13.10.2017
18:00-19:00
Kahvakuula
Piia Andelin
19:10-20:00
Kehonhuolto
Piia Andelin
Lauantai
14.10.2017
09:50-10:50
#kohtihuippua

Pirä Ittestäs Hualta-päivä, ei tätä tuntia!!!
10:00-10:50
Senkku-jumppa
Jenni Mynttinen
11:00-11:30
LesMills Grit cardio + plyo
Jonna Saarinen
11:45-12:30
LesMills Bodyvive
Paula Rekola
12:40-13:25
LesMill Sh´bam
Johanna Saarinen
13:30-14:00
Reisi-pakara rääkki
Piia Andelin
Sunnuntai
15.10.2017
15:00-15:30
LesMills Grit
Jonna Saarinen
Cardio
16:00-17:00
Zumba
Katri Halinen
17:15-18:40
Jooga (jatko)
Ulla Äyri
18:45-19:55
Jooga (alkeet)
Ulla Äyri
Yhdistetty jatkon kanssa klo:17.15 😊
20:00-20:15
Yritys varaus

SALI 2

Maanantai
09.10.2017
17:00-17:50
LesMills RPM + core
Johanna Saarinen
Tiistai
10.10.2017
19:30-20:30
Yritystunti (saa tulla myös ryhmäliikuntakortilla)
Antti Salo
Keskiviikko
11.10.2017
19:00-20:00
Spinning
Paula Rekola
Torstai
12.10.2017
Perjantai
13.10.2017
Lauantai
14.10.2017
10:00-11:00
Spinning
Paula Rekola
Sunnuntai
15.10.2017
11:00-13:15
Suomi 100 + 33 spinning
Paula Rekola
19:00-20:00
Yritys varaus

 

Les Mills Bodypump

Les Mills Bodypump: haastavaa lihaskuntoharjoittelua musiikin tahdissa. Tunti sopii aloittelijoille sekä naisille että miehille. Tunnissa tehokas koko vartalon treeni. Koska Les Mills Bodypump on yksinkertaista, pääset helposti alkuun. Tunnin tehokkuus takaa, että huomaat tulokset nopeasti. Välineinä käytetään step-lautaa, levytankoa ja -painoja.

Les Mills Bodyvive

Les Mills Bodyvive: miellyttävä treeni, jonka voi helposti mukauttaa omaan kuntotasoon sopivaksi. Les Mills Bodyvive on iloista ja energistä, se vahvistaa kehoa ja parantaa liikkuvuutta mukaansatempaavan musiikin tahdissa. Tunti sopii loistavasti kaikille, jotka vasta aloittelevat treenaamista. Tunnilla käytetään vive-palloja ja kuminauhaa tehostamassa sekä syke- että lihaskuntoharjoitteita.

Les Mills Bodyattack

Les Mills Bodyattack: tässä energisessä intervallitreenitunnissa yhdistyvät atleettiset aerobiset liikkeet sekä voimaa ja kehonhallintaa kehittävät liikkeet. Les Mills Bodyattack on 60 minuutin pituinen tunti, jossa on sykehuippuja ja 11 kappaletta. Jokaisessa kappaleessa keskitytään erilaisiin harjoituksiin, jotka kehittävät aerobista kuntoa ja kestävyyttä.

Les Mills Sh’bam

Les Mills Sh’bam: yksinkertaiset, kuumat ja trendikkäät tanssiliikkeet tekevät SH´BAM-tunnista täydellisen tavan kohottaa kuntoa. Samalla koet olevasi tanssiparketin tähti, vaikka se ei olisikaan tyypillisintä sinua. Liikkeitäsi tahdittaa listaykkösiksi nousseet biisit, tanssimusiikki, jota soitetaan suosituimmissa yökerhoissa, klassikkokappaleiden remix-versiot ja modernit latinorytmit. Les Mills Sh’bam on ylivoimaisesti hauskin ja sosiaalisin treeni.

 

 

Les Mills Bodycombat

Les Mills Bodycombat: laji, josta saa valtavasti voimaa ja energiaa. Voit toteuttaa unelmasi kamppailulajien hallitsemisesta ja kaiken lisäksi se on hauskaa! Haasta kuviteltu vastustajasi inspiroivan musiikin säestyksellä ja eri kamppailulajien (kuten karate, kungfu, kickboxingin ja muay thain) tehokkaita tekniikoita hyödyntäen.

Les Mills RPM

Les Mills RPM: sisäpyörätreeni mukaansatempaavan musiikin tahdissa. Lähde maastoon improvisoivan vetäjän opastuksella, joka johtaa ryhmän läpi mäkien, suorien, vuorenhuippujen ja intervallien. Löydä sisäinen atleettisuutesi, hikoile ja anna kaikkesi saavuttaaksesi endorfiinipurkaus.

Les Mills CXWorx

Les Mills CXWorx: dynaamisten lihaskuntoliikkeiden avulla vahvistetaan vatsa-, selkä- ja pakaralihaksia, mikä parantaa myös yleistä hyvinvointia. Puoli tuntia kestävä Les Mills CXWorx on kaikki, mitä tarvitset tehokkaaseen keskivartalotreeniin.

Alfamover Alfamover